header

Програма

» Програма в Нощта на музеите и галериите – Пловдив
» Програма в Нощта на музеите и галериите – Стара Загора

 

СТАРА ЗАГОРА
гр. Стара Загора ул. “Руски” 27 (бившите Хали)
19.00 – 3.00 Изложба “Стара Загора през погледа на художниците”
19.30 Музикални изпълнения на учениците от СУМСИ “Христина Морфова”
20.00 Мултимедия “Епохи, творци, шедьоври”
20.30 Музикални изпълнения на солисти от Държавна опера Стара Загора
21.00 Театрални миниатюри в изпълнение на актьори от Драматичен театър “Гео Милев”
21.30 Фотосесия на модели с костюми от оперни персонажи, фотогроф - Цветан Четъшки
22.00 Мултимедия “През пространството и времето”
22.30 Сценични скечове на старозагорски архитекти
00.00 Изложба “Сарматски меч от І век” и мраморна глава на Дионис от края на ІІ в.
02.00 Фотоизложба от фотосесията на Цветан Четъшки
бул. “Руски” 27
20.00 Анкета и обсъждане “Как си представям бъдещия музей на Стара Загора”. Мултимедия “Културноисторическите обекти на Стара Загора” – дело на учениците от МГ “Гео Милев”
Отдел “Изкуство” на библиотека „Захарий Княжески”
20.00 – 3.00 Изложба и мултимедия “Стара Стара Загора”, документален филм за града през различни исторически периоди
бул. “Ген. Столетов” 117 (зад Опера)
19.00 – 22.00 Свободен достъп за оглед с беседи
ул. “Цар Иван Шишман” 62
21.00 – 00.00 Фотоизложба и наблюдения с телескопа на Обсерваторията
ул. "Д. Наумов" № 68
19.00 – 3.00 Изложба “Битът преди и след електричеството”; ревю с възрожденски облекла
Детски отдел на библиотека “Родина”
18.00 – 20.00 Детско художествено ателие – конкурс “Малката нощ на музеите и галериите”
ул. “Лубор Байер” 1
19.00 – 3.00 Експозиция “Избрани произведения от Международните пленери по живопис “Дружба”
ул. “Хаджи Димитър Асенов” 123
20.00 – 3.00 Изложба “Приятели на “Зодиак”
21.00 и 22.30 (повторение) Концерт “Ренесансова музика за лютня” на Явор Генов
бул. "Методий Кусев" 34 вх.В
19.00 – 3.00 Изложба от колекцията на Кирил Кирев от пловдивската галерия “АртСтил”; Колекцията сребърни бижута на бургаския ювелир Бойчо Ангелов
19.00 Откриване на изложбите
ул. “Раковски” 59
19.00 – 3.00 Изложба “Съвременни български художници”
19.30 Камерен концерт на ученици от СУМСИ “Христина Морфова”
21.00 Рецитал на поетесите Мария Донева и Стефка Кръстева
22.00 Томбола с арт-награди
ул. “Кольо Ганчев” 64
19.00 – 23.00 Изложба “Съвременно изобразително и приложно изкуство”. Среща с художници. Пърформънс на скулптора Петър Петров
ул. “Св. Княз Борис” 79 Б
20.00 – 21.30 Самостоятелна изложба - живопис на Райчо Радев. Рисунки с автограф на художника Злати Златев
бул. “Цар Симеон Велики” 121 / 8
19.00 – 3.00 Експозиция “Съвременна живопис и приложно изкуство”. Представяне на уникатна керамика от плевенски и сливенски творци
ул. “Кольо Ганчев” 46
19.00 – 3.00 Експозиция “Изящно и приложно изкуство”. Филмова прожекция “Световни съкровищници на изобразителното изкуство”
бул. “Цар Симеон Велики” 105
19.00 – 22.00 Експозиция “Живопис, графика, скулптура и приложно изкуство”
top